Mazzini Otomotiv - Keyif Sürdürür
MAZZİNİ CAR CARE

Titanium Kaplama

Titanium Kaplama

Uygulama Süresi : 24 saat
Garanti Süresi : 10 yıl
Fiyat: 3.500 TL
( KDV Dahildir )

Piyasada birçok seramik kaplama ürünü mevcuttur. Bunlardan çoğu aracınıza korumak bir tarafa zararda vermektedir. Bu ürünler UV ışınları ve çevre faktörlerine karşı bir miktar koruma sağlıyor olsalar da Titanium Kaplama ve onun üstü Platinum Kaplama ile aynı kulvarda yer alamazlar. Titanium Kaplama mum ve sızdırmazlık ürünlerinin aksine patentli özel bağlama maddesi ile 3m kalınlığında yoğunlaştırılmış SiO2 nano parçacıkları sayesinde Titanium Quartz kaplaması oluşturur. Dayanıklılığı aylarla ölçülen mum ve sızdırmazlık ürünlerinden farklı olarak Titanium Quartz boya kaplamasının dayanıklılığı yıllarla ölçülür.

Titanium Kaplama nanoteknolojik boya kaplama teknolojisinde bir devrim niteliğindedir.Boya kaplamasının geliştirilmesinde yüksek mukavemetli üstün çapraz bağlama kapasitesine sahip yoğunlaştırılmış nano parçacıklar tasarlanmıştır. Bu amaçla boyayı ve diğer otomobil yüzeylerini iki yıl boyunca UVA ve UVB ışınları, kir, fren tozu, demir kirleticileri, böcekler, kuş pisliği, katran ve her türlü çevresel kirleticilerden koruyacak dayanıklı, süper parlak bir kaplama sağlayan son derece sert 3D yapısını oluşturmak amacıyla yeni özel bir nano malzeme kullanılmıştır.

ARACINIZ İÇİN NE ANLAMA GELİYOR ?..

Parlaklık:

Profesyonel ürünler arasında mevcut en zengin, en derin ve en parlak boya kaplaması olarak itibar kazanmıştır. Doğru derinlik ve parlaklık oranının yaptığı işe tutkuyla bağlı deneyimli bir satıcı tarafından yapılacak uygun düzeltme ve parlatma işlemi ile elde edilebileceği unutulmamalıdır. Ancak bu beceri isteyen işe harcanan onca saatten sonra en uygun olan uzun süreli bir koruma sağlamak ve mevcut boya kaplamasına ekstra bir derinlik katmaktır.

Toz ve kir dayanımı:

Arabasına daha yeni boya koruma işlemi yaptıran herkes bir kaç saat içinde araç üzerinde biriken tozları görebildiğini ve bir sürüşün ardından bile tozların hala orada durduğunu söyleyebilir. Tozlar uçup gitmek bir yana üzerinde birikir. Mumlara kıyasla biraz daha iyi olan polimer bazlı sızdırmazlık ürünleri ise daha temiz kalsalar bile yapışan kir ve tozlara karşı koyamazlar. Titanium Kaplama ile toz ve kir tutma oranı mum ile karşılaştırıldığında ?’a kadar daha azdır. Tabii ki zamanla kirlenmeler olsa da boyayı daha kısa sürelerde kirli gösteren diğer ürünlerin aksine boya kaplaması ile korunduğunda iki yıkama arasında aracınızın güzelliğinin keyfine varacaksınız.

Demir, fren tozu ve çevresel kirleticilere karşı koruma:

Çevrenizi ve otoyolları saran havada bulunan her türlü kirletici boyanıza bir saldırı içerir. Diğer araçların frenlerinden kopan demir parçacıkları boyaya sıkışarak ve nemin parçacıkların etrafına nüfuz etmesine neden olur. Zaman içinde nem ve güneşten kaynaklanan oksidasyon süreci bu demir parçacıklarının etrafında bozulmalara yol açarak boyada mikroskopik delikler açar. Titanium boya kaplaması, kirleticilerin boya yüzeyine ulaşmasına izin vermeyen ve çok daha kolay şekilde temizlenmelerine imkan tanıyan kalın bir bariyer ile bu duruma bir son verir.

Böceklere karşı koruma:

Her türde ve boyutta karşınıza çıkabilecek olan böcekler yüksek oranda asitli madde ihtiva ettikleri için boyanıza zarar verebilir! Yüksek hızla giden aracınızın ön kısmına çarptıklarında vücutlarındaki asidik içerik boyanıza bulaşır. Bu asidik içerik kurumadan önce dakikalar içinde klasik boya koruyucu tabakayı eriterek güneş ısısı ile boya yüzeyine yapışır. Böcek yüksek oranda asitli madde içeriyorsa birkaç saat içinde kaplamınızı asitle aşındırmaya başlar. Her seferinde neme maruz kaldıkça da daha fazla oranda asit açığa çıkarak sonunda boyanızda kalıcı bir hasara yol açar.

Böcekler ile boya arasında yer alan 3m kalınlığındaki Titanium boya kaplaması sayesinde artık böcekler boyanızda kalıcı bir hasara neden olamaz. Her şeyden önce kaplama asitlere dayanıklı olup kaplama üzerinde yıkamadan kaynaklı herhangi bir iz nadiren görülür. Bir böceğin izine rastladığınız nadir durumlarda bile boyanızın kaplamanın altında güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

Kuş pisliklerine karşı koruma:

Kullanım ömrü boyunca boyanızın görebileceği en büyük tehlike muhtemelen kuş pisliği olacaktır. Toksisite düzeyi değişiklik göstermesine rağmen kuş pisliğinin temas etmesi halinde boya koruyucu maddeyi erittiği, böylece boyaya derinlemesine işleyerek dakikalar içinde aşınmaya yol açtığı profesyoneller tarafından iyi bilinen bir gerçektir. CQuartz boyanızda kalıcı bir hasara yol açmamaları için kuş pisliklerine karşı bir bariyer oluşturarak size bu tehlikeyi görüp ortadan kaldıracak zamanı kazandırır.

Daha kolay bakım:

Daha önce bahsettiğimiz gibi toz, kir ve kirleticiler boya üzerine sadece bir kat uygulanan mum veya sızdırmazlık ürününün aksine Titanium boya kaplamasının oluşturduğu bariyere yapışmaz. Kaplama üzerine yapışan kir veya tozlar ise fırçalamaya veya ovalamaya gerek kalmadan bir sonraki yıkamada ÇOK DAHA kolay temizlenir. Titanium mevcut diğer ürünlerin ötesinde bir kir ve su tutmama özelliği taşır. Titanium boya kaplamasının kendi kendini temizleme özelliği sayesinde çoğu kir yıkama sırasında hemen akar gider.

Su İtici (Hidrofobik) Özellik:

Aracınızı temiz tutmanın en önemli özelliklerinden biri suyu tahliye edecek koruyucu bir tabakasının olmasıdır. boya kaplaması, nilüfer yaprağı etkisi yaratarak su damlalarının kolayca akmasını sağlayacak şekilde oldukça az bir kayma açısı oluşturur.

Yıllık bakım ve yenileme şartı ile Titanium Kaplama 10 yıl garanti kapsamındadı r.Garantinin geçerli olabilmesi için her yıl bakım ve yenileme yaptırmak zorunludur. Yıllık Bakım ve Yenileme Ücreti 300.-EURO

Favoriler Karşılaştır
Araç Karşılaştır